DICTADOR PARRAFO FINO 23Y 1999

Dictador Párrafo je limitovaná edice ročníků osobně vybraných a vytvořených mistrem mixerem Dictador Hernan Parra. Tento dlouholetý kus práce přinesl své ovoce v podobě kolekce vynikajících rumů zrající v americkém dubu s povrchovou úpravou sudů po Sherry a portském. Vynikající kvalita rumů této řady je důkazem řemeslné zručnosti rodiny Parra a jejich vícegeneračních zkušeností.

Skladem (1 ks)
Kód: 1503
Značka: Dictador
3 990 Kč
Kategorie: RUM
1663854019 gg
Limitovaná edice

Země:               Kolumbie

Vůně:               creme brûlée, agáve, jasně žluté květy, dubové tóny lékořice ve vůni

Chuť:                čerstvě upečený žitný chléb, jablko kořeněné skořicí, zemitost s kořenitým podtónem, pražené lískové ořechy.

Závěr:               hořký pomeranč, rebarbora a tóny grapefruitu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dictador je značka opředená mýty. Říká se, že na konci 18. století se Španěl Severo Arango y Ferro vydal do Cartageny, aby dohlížel na výběr daní ve španělských koloniích. Dohlížel tak intenzivně, že mu to vyneslo přezdívku Diktátor. Severo se ve své nové domovině zamiloval. Přišlo to jako blesk z čistého nebe a byla to láska na celý život. Ochutnal tamní rum a začal s ním obchodovat. O dvě století později se jeden z jeho praprapotomků, Julio Arango y Parra, rozhodl navázat na jeho odkaz. Zrodil se Dictador, jeden z nejlepších rumů v oblasti Karibiku.

V jejich portfoliu najdete převážně tmavé rumy vyráběné z takzvaného třtinového medu, tedy zahuštěné třtinové šťávy. Ta má bohatší chuť, než tradiční melasa, i když výsledné lahůdky mají o poznání blíž k těm melasovým, než k agricole. Vybírat můžete z rumů dvanáctiletých, dvacetiletých i řady rumů zrajících metodou solera. Dictador se pyšní také speciální “Best Of” sérií, která nabízí to nejlepší z až stoletých sudů. Od každého ročníku téhle limitované edice je v oběhu průměrně 300 lahví a proto patří k vyhledávaným sběratelským kouskům.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ