DICTADOR RIMA AO 1997

Dictador Rima je novou limitovanou edicí rumů Dictador. Slovo Rima znamená ve španělštině rým a stejně jako v básni lze nalézt dokonalou symbiózu slov, v láhvích Dictador Rima naleznete dokonalou synergii chuti a jedinečný zážitek z degustace. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1545
Značka: Dictador
3 370 Kč
Kategorie: RUM
Položka byla vyprodána…
1505 rima ao 1997 44vol bottle plus gb
Limitovaná edice

Země:     Kolumbie

Vůně:      čerstvě natřená dubová podlaha s dekadentním tónem hořké čokolády a skořicovým kořením navrch. Bohatý med a některé zemité tóny, javorový sirup

Chuť:      čerstvá káva, náznaky zázvoru a medu v mléčné čokoládě a třešně

Závěr:     lehce okořeněný nádechem skořicových kuliček a vanilky

Alkohol:  44 %

Objem:   0,7 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dictador je značka opředená mýty. Říká se, že na konci 18. století se Španěl Severo Arango y Ferro vydal do Cartageny, aby dohlížel na výběr daní ve španělských koloniích. Dohlížel tak intenzivně, že mu to vyneslo přezdívku Diktátor. Severo se ve své nové domovině zamiloval. Přišlo to jako blesk z čistého nebe a byla to láska na celý život. Ochutnal tamní rum a začal s ním obchodovat. O dvě století později se jeden z jeho praprapotomků, Julio Arango y Parra, rozhodl navázat na jeho odkaz. Zrodil se Dictador, jeden z nejlepších rumů v oblasti Karibiku.

V jejich portfoliu najdete převážně tmavé rumy vyráběné z takzvaného třtinového medu, tedy zahuštěné třtinové šťávy. Ta má bohatší chuť, než tradiční melasa, i když výsledné lahůdky mají o poznání blíž k těm melasovým, než k agricole. Vybírat můžete z rumů dvanáctiletých, dvacetiletých i řady rumů zrajících metodou solera. Dictador se pyšní také speciální “Best Of” sérií, která nabízí to nejlepší z až stoletých sudů. Od každého ročníku téhle limitované edice je v oběhu průměrně 300 lahví a proto patří k vyhledávaným sběratelským kouskům.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ