A.H. Riise Signature

Exkluzivní rum, který je vyroben ze směsi těch nejlepších a nejkvalitnějších rumů značky A.H. Riise různého stáří a původu.

Každá edice tohoto rumu se vyrábí jen v malých várkách o méně než 2000 lahvích. Přesný počet se pro každou edici liší.

Rum se plní do krásných designových karaf s korkovým uzávěrem, které jsou baleny do minimalistických černých dárkových krabic.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 951
Značka: A.H.Riise
3 940 Kč –5 % 3 740 Kč
Kategorie: RUM
Položka byla vyprodána…
4014 ah riise signature 1
Limitovaná edice
3 940 Kč –5 %
Země Panenské Ostrovy
Vůně tropická, s tóny ovoce, kokosu, ořechů, karamelu a máty
Chuť projevují se citrusy, meruňky, kokos, eukalyptus a květiny
Závěr dlouhý, s tóny ovoce, karamelu, máty, ořechů, bylinek a kávy
Alkohol 43,9 %
Objem 0,7 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Když mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise opouštěl svou domovinu a vydával se na dlouhou cestu do Dánské Západní Indie, netušil, že dá světu jeden z nejlepších rumů.

V roce 1838 se usídlil na ostrově Saint Thomas, který dnes patří k americkým Panenským ostrovům, a o rok později si tu otevřel malou apotéku. A i když díky svému obchodnickému talentu prodával kde co, farmacie zůstala jeho vášní. Z cest si vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití.

V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu a získat hned několik ocenění. To už bylo jasné, že jeho lahůdky si člověk mnohem lépe vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise navazuje na dědictví svého zakladatele a  řadu rumů stále vyrábí podle původních receptur. Rumy z její produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším. 

Nejlepší věci jsou někdy dílem náhody. Za tuhle vděčíme farmacii.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ