DICTADOR 2 MASTERS HARDY

Dictador 2 Masters Hardy je single vintage cask rum z let 1975 a 1977, který zrál v sudech American Oak a poté byl odeslán do společnosti Hardy v oblasti Cognac, kde ho pečlivě promíchal Master Blender Bouille, který na něj použil svůj dubový sud Limousin z roku 1969. Tento rum strávil 13 měsíců v sudu po koňaku a kvůli svému chuťovému profilu se nazýval Printemps, což ve francouzštině znamená jaro.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1530
Značka: Dictador
32 234 Kč
Kategorie: RUM
Položka byla vyprodána…
dictador 2 master hardy 421
Tip Limitovaná edice

Země:         Kolumbie

Vůně:          zlatý sirup, náznaky nové kůže a včelího pylu

Chuť:          propojení levandule, nasekaných mandlí a medu, zlehka poprášené mléčnou čokoládou, dominuje mateří kašička, bílé květy, levandule a čerstvý ananas zalitý                     koňakem

Závěr:         anglický krém s marakujou

Objem:       0,7 l

Alkohol:     42,1 %

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dictador je značka opředená mýty. Říká se, že na konci 18. století se Španěl Severo Arango y Ferro vydal do Cartageny, aby dohlížel na výběr daní ve španělských koloniích. Dohlížel tak intenzivně, že mu to vyneslo přezdívku Diktátor. Severo se ve své nové domovině zamiloval. Přišlo to jako blesk z čistého nebe a byla to láska na celý život. Ochutnal tamní rum a začal s ním obchodovat. O dvě století později se jeden z jeho praprapotomků, Julio Arango y Parra, rozhodl navázat na jeho odkaz. Zrodil se Dictador, jeden z nejlepších rumů v oblasti Karibiku.

V jejich portfoliu najdete převážně tmavé rumy vyráběné z takzvaného třtinového medu, tedy zahuštěné třtinové šťávy. Ta má bohatší chuť, než tradiční melasa, i když výsledné lahůdky mají o poznání blíž k těm melasovým, než k agricole. Vybírat můžete z rumů dvanáctiletých, dvacetiletých i řady rumů zrajících metodou solera. Dictador se pyšní také speciální “Best Of” sérií, která nabízí to nejlepší z až stoletých sudů. Od každého ročníku téhle limitované edice je v oběhu průměrně 300 lahví a proto patří k vyhledávaným sběratelským kouskům.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ