DICTADOR 2 MASTERS ROYAL TOKAJI 1982

Po téměř 38 letech zrání v Kolumbii je tento Dictadorský rum, který je výsledkem spolupráce mezi Hernan Parra Master Blender of Dictador a Kovacsem Adorjanem Zoltanem, Cellar Master of Royal Tokaji, odeslán do Maďarska. Na 31 měsíců se odhalí v dubových sudech, které obsahují 12 leté Royal Tokaji Aszú.
Toto velmi aromatické sladké víno z Maďarska pochází z královského panství Tokaji, založeného ve 13. století. Kovacs Adorjan Zoltan strávil posledních 20 let v regionu a vedl oživení těchto legendárních vín.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1518
Značka: Dictador
25 190 Kč
Kategorie: RUM
Položka byla vyprodána…
b84ddf87ab6f00f679e1acbf9786aa92fd5bdbf52630f84bcd8494c1510edb32ce4562dd5ea260afac0f7cf05006fb49
Limitovaná edice

Země:             Kolumbie

Barva:             mahagonová s rubínovým odleskem

Vůně:              čokoláda smíchaná se sladkým „sherry Pedro Ximénez“, vánočka, skořici, zázvor a černé třešně

Chuť:              tóny černých třešní, skořice a tabáku ústící k lehkým kávovým aroma, které dodávají znamenitou smetanovou texturu a chuť

Závěr:             bohatý a plný kakaových a ovocných tónů

Objem:            0,7 l

Alkohol:          44 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dictador je značka opředená mýty. Říká se, že na konci 18. století se Španěl Severo Arango y Ferro vydal do Cartageny, aby dohlížel na výběr daní ve španělských koloniích. Dohlížel tak intenzivně, že mu to vyneslo přezdívku Diktátor. Severo se ve své nové domovině zamiloval. Přišlo to jako blesk z čistého nebe a byla to láska na celý život. Ochutnal tamní rum a začal s ním obchodovat. O dvě století později se jeden z jeho praprapotomků, Julio Arango y Parra, rozhodl navázat na jeho odkaz. Zrodil se Dictador, jeden z nejlepších rumů v oblasti Karibiku.

V jejich portfoliu najdete převážně tmavé rumy vyráběné z takzvaného třtinového medu, tedy zahuštěné třtinové šťávy. Ta má bohatší chuť, než tradiční melasa, i když výsledné lahůdky mají o poznání blíž k těm melasovým, než k agricole. Vybírat můžete z rumů dvanáctiletých, dvacetiletých i řady rumů zrajících metodou solera. Dictador se pyšní také speciální “Best Of” sérií, která nabízí to nejlepší z až stoletých sudů. Od každého ročníku téhle limitované edice je v oběhu průměrně 300 lahví a proto patří k vyhledávaným sběratelským kouskům.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ