Dictador Parrafo Pardo 1998 24 y

Dictador Párrafo je limitovaná edice ročníků, které osobně vybral a vytvořil Dictador’s Master Blender Hernan Parra. Tato mnoha letá práce přinesla ovoce v podobě sbírky vynikajících rumů zrající v americkém dubu a dokončeny v sudech po sherry a portském.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1758
Značka: Dictador
3 999 Kč
Kategorie: RUM
Položka byla vyprodána…

Vůně:      Zaprášený starý dubový nábytek, čerstvý zázvor, bílé květy a nádech tropického ovoce. Trochu limetkové kůry a citrónová tráva.

Chuť:      Zralý banán, hřebíček, sladký čaj, cedr a včelí pyl dodávají vynikající a dobře vyvážené patro. Nádech červeného chilli mu dodává délku a
charakter.

Závěr:     Nejprve dubové koření, poté opečený marshmallow a bohatý ovocný dort.

Alkohol:  43 %

Objem:    0,7 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dictador je značka opředená mýty. Říká se, že na konci 18. století se Španěl Severo Arango y Ferro vydal do Cartageny, aby dohlížel na výběr daní ve španělských koloniích. Dohlížel tak intenzivně, že mu to vyneslo přezdívku Diktátor. Severo se ve své nové domovině zamiloval. Přišlo to jako blesk z čistého nebe a byla to láska na celý život. Ochutnal tamní rum a začal s ním obchodovat. O dvě století později se jeden z jeho praprapotomků, Julio Arango y Parra, rozhodl navázat na jeho odkaz. Zrodil se Dictador, jeden z nejlepších rumů v oblasti Karibiku.

V jejich portfoliu najdete převážně tmavé rumy vyráběné z takzvaného třtinového medu, tedy zahuštěné třtinové šťávy. Ta má bohatší chuť, než tradiční melasa, i když výsledné lahůdky mají o poznání blíž k těm melasovým, než k agricole. Vybírat můžete z rumů dvanáctiletých, dvacetiletých i řady rumů zrajících metodou solera. Dictador se pyšní také speciální “Best Of” sérií, která nabízí to nejlepší z až stoletých sudů. Od každého ročníku téhle limitované edice je v oběhu průměrně 300 lahví a proto patří k vyhledávaným sběratelským kouskům.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ