Nikka Miyagikyo Single Malt Rum Wood Finish

Miyagikyo Single Malt Rum Wood Finish je sladová whisky z destilerie Mijagikjó, která byla před plněním do lahví na dobu až 12 měsíců uložena do sudů po karibském rumu. Jedná se o jednu ze dvou limitovaných edicí single malt whisky Nikka z roku 2017 – lahvováno bylo, bez použití filtrace za studena, jen 3 500 kusů od každého druhu.

Mijagikjó, druhá palírna společnosti Nikka, byla vybudována roku 1969. Zakladatel Masataka Taketsuru, otec japonské whisky, vybral její polohu v horách prefektury Mijagi, známé svým čistým ovzduším a kvalitou přírodních pramenů, aby mohla ona i chutě její whisky kontrastovat s jeho první destilerií Joiči, která se nachází na pobřeží.

Skladem (2 ks)
Kód: 990
Značka: Nikka Whisky
7 900 Kč –24 % 5 990 Kč
Kategorie: JAPONSKÉ WHISKY
2437 nikka miyagikyo single malt rum wood finish
Pro znalce Limitovaná edice
7 900 Kč –24 %
Země původu Japonsko
Vůně bohaté aroma s tóny květin, tropického ovoce a kouře. Pomeranče, rozinky, ananas, švestky.
Chuť ovocný charakter umocňuje a doplňuje sladká chuť rumu, kterou whisky dodalo dřevo sudů, ve kterých byla dokončena. Tóny karamelu, koření, švestek a rozinek
Závěr ovocné, bohaté zakončení je příjemné a dlouhotrvající, s tóny karamelu a koření
Objem 0,7 l
Alkohol 46 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Masataka Taketsuru se v roce 1918 vydal do Skotska. I přes tradiční rodinnou výrobu saké si jeho srdce si získala whisky. Zapsal se na Univerzitu v Glasgow a stal se vůbec prvním Japoncem, který ve Skotsku studoval výrobu whisky.

Po návratu do Japonska si uvědomil, že pokud chce vyrábět skutečně znamenitou a autentickou whisky ve skotském stylu, potřebuje se osamostatnit. A tak v roce 1934 založil Nikka Whisky a vybudoval první palírnu v Yoichi. A tak se zrodila špičková japonská whisky.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ