Nikka Taketsuru Pure Malt 2020

Jediná blended malt whisky v portfoliu Nikka – tzn. jedná se o blend výhradně sladových whisky ze dvou palíren společnosti Nikka: Joiči a Mijagikjó. Jméno nese po zakladateli společnosti Nikka a otci japonské whisky (Masataka Taketsuru).

Při vzniku nové verze whisky Taketsuru Pure Malt byl v porovnání s předešlou verzí použit vyšší podíl sladových whisky z palírny Joiči; v blendu nicméně stále převažují sladové whisky z palírny Mijagikjó.

Dokonalá rovnováha jemnosti a komplexnosti; v senzorickém profilu se výrazně projevuje vliv sudů po sherry a repasovaných sudů použitých při staření.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1275
Značka: Nikka Whisky
1 730 Kč
Kategorie: JAPONSKÉ WHISKY
Položka byla vyprodána…

Země původu:       Japonsko

Vůně:                     ovocná, výrazné aroma citrusů, jako je pomeranč, a tóny šťavnatých hrušek. Komplexní vůně se postupně rozvíjí a odkrývá jemné bylinné tóny                                              s náznakem rašeliny a nepatrné hořkosti, zatímco původní vůně pomeranče přechází v grep.

Chuť:                      zaoblená a delikátní. Obilná chuť s tóny koření a kandovaného ovoce.

Závěr:                    přidává se jemná hořkost s náznaky rašeliny, připomínající tmavou čokoládu

Objem:                   0,7 l

Alkohol:                 43,0 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Masataka Taketsuru se v roce 1918 vydal do Skotska. I přes tradiční rodinnou výrobu saké si jeho srdce si získala whisky. Zapsal se na Univerzitu v Glasgow a stal se vůbec prvním Japoncem, který ve Skotsku studoval výrobu whisky.

Po návratu do Japonska si uvědomil, že pokud chce vyrábět skutečně znamenitou a autentickou whisky ve skotském stylu, potřebuje se osamostatnit. A tak v roce 1934 založil Nikka Whisky a vybudoval první palírnu v Yoichi. A tak se zrodila špičková japonská whisky.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ