NIKKA YOICHI SINGLE MALT RUM WOOD FINISH

Yoichi je první palírnou společnosti Nikka. Leží na pobřeží japonského ostrova Hokkaidó. Whisky se zde vyrábí za použití tradičních metod, se kterými se v dnešní době již téměř nesetkáme. Pod destilační kotle se zde například stále ručně přikládá uhlím.

Yoichi Single Malt Rum Wood Finish byla před plněním do lahví na dobu až 12 měsíců uložena do sudů po karibském rumu. Jedná se o jednu ze dvou limitovaných edicí single malt whisky Nikka z roku 2017 – lahvováno bylo, bez použití filtrace za studena, jen 3 500 kusů od každého druhu.

Skladem (1 ks)
Kód: 642
Značka: Nikka Whisky
8 900 Kč –22 % 6 900 Kč
Kategorie: JAPONSKÉ WHISKY
22036 1 nikka yoichi single malt rum wood finish 46 0 7l
Tip
8 900 Kč –22 %
Typ single malt
Země Japonsko
Vůně výrazná, aroma rašeliny
Chuť karamel a čokoláda s pomeranči společně s tóny kouře a dubového dřeva. Rašelina, banán, ananas, citron, jemné tóny zázvoru a peprmintu.
Závěr bohatý, příjemný závěr, který je mimořádně dlouhotrvající
Alkohol 46%
Objem 0,7 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Masataka Taketsuru se v roce 1918 vydal do Skotska. I přes tradiční rodinnou výrobu saké si jeho srdce si získala whisky. Zapsal se na Univerzitu v Glasgow a stal se vůbec prvním Japoncem, který ve Skotsku studoval výrobu whisky.

Po návratu do Japonska si uvědomil, že pokud chce vyrábět skutečně znamenitou a autentickou whisky ve skotském stylu, potřebuje se osamostatnit. A tak v roce 1934 založil Nikka Whisky a vybudoval první palírnu v Yoichi. A tak se zrodila špičková japonská whisky.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ