Ron Zacapa Centenario Edicion Negra

Jiný typ rumu Zacapa, který se chuťovým profilem odlišuje od Zacapy 23y. 

Zacapa Edición Negra je rum inspirovaný přírodními elementy Guatemaly a tmavým ohněm guatemalských sopek. V chladném klimatu guatemalských hor pomalu zraje blend nejdříve systémem solera v sudech po bourbonu, sherry, a vínech Pedro Ximénez. Na konci procesu zraje rum ve znovu vypálených dubových sudech po bourbonu, což v rumu zvýrazňuje dřevité, kořeněné a kouřové tóny.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1910
Značka: Zacapa
1 990 Kč
Kategorie: RUM
Položka byla vyprodána…

Země:     Guatemala

Barva:     temně mahagonovou barvu s intenzivními jantarovými odlesky

Vůně:      karamelizované ovoce, švestky a rozinky, které jsou dokonale vyvážené jemnými kouřovými tóny

Chuť:      kouřové tóny s čokoládou a sušenými ovocem, které přechází v jemné a mimořádně dlouhé zakončení

Alkohol:  43 %

Objem:   0,7 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie rumů Zacapa Centario sahá až do roku 1976, kdy byla destilerie založena ve městě Zacapa nacházející se na východě Guatemaly 229 m n. m.

Výroba rumů začíná na plantážích cukrové třtiny. Plantáže rumů Zacapa Centario se nacházejí na jihozápadě Guatemaly v nadmořské výšce 350 m. Destilerie se chlubí, že jejich plantáže jsou pro produkci cukrové třtiny na nejlepším místě na světě, díky kombinaci mikroklima, půdy a teploty.

Na rozdíl od ostatních výrobců rumů, kteří pro destilaci používají melasu, což je zbytkový produkt při výrobě cukru, destilerie Zacapa používá tak zvaný Panenský sirup (v originále Virgin sugar cane honey), tedy primární výrobek při zpracování cukrové třtiny.

Když přijde čas na kvašení, destilerie používá vlastní kmen kvasinek získaných z ananasu: Saccharomyces cerevisiae. Tyto kvasinky produkují specifické aroma typické pro rumy Zacapa Centario. Kvašení probíhá pomalu, jelikož kvasinky potřebují čas pro práci ke kýženému výsledku.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ