Rumový svět v boxu. V Rum Boxu najdete 10 unikátů, které stojí za ochutnání. Španělsko, Mexico, Venezuela a jiné.

Rum Box obsahuje

Arehuca 12 YO, Spain 40%

Pixan Solera especial, México 40%

Ron Canuto XO, Ecuador 43%

Rum Artesanal, Jamaica 40%

Richland Rum Single Estate, USA 43%

Ron Roble Viejo, Venezuela 40%

Neptune Rum Barbados Gold, Barbados 40%

Cane Island Nicarague 12 YO, Nicarague 43%

Cihuatán Obsidiana, El Salvador 40% 

Rum Nation Demerara No. 14,Guyana 40%

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 939
1 450 Kč
Kategorie: RUM
Položka byla vyprodána…
MFaWia
Tip

Arehuca 12 YO, Spain 40%

Vítejte na ostrově Gran Canaria. Tady společnost Destilerias Arehucas vyrábí 12letý rum Arehuca, který zrál v dubových sudech. Kanáry nejsou jenom vyhlášenou turistickou destinací, ale daří se tu díky ideálním podmínkám pro pěstování cukrové třtiny také produkci rumu. 

Arehuca 12 YO má sladce medovou vůni s tóny tropického ovoce v závěru s jemným kořením a pikantním dubovým dřevem. Ve složité a plné chuti hrají náznaky medu, rozinek, čokolády a exotického koření. 

Pixan Solera especial, México 40%

Rum Pixan Solera Especial se destiluje v malých dávkách v horské oblasti severovýchodního Mexika a zraje v kombinaci nově plněných sudů z amerického dubu a sudů, ve kterých odpočívalo červené víno z nejstaršího mexického vinařství, Casa Madero. Název Pixan odkazuje k mayskému označení pro životadárného ducha. 

Po přivonění jeho aroma jasně prozrazuje divoký pot-still rum v kombinaci s neobvyklými notami čerstvě vylisovaných hroznů a jemným nádechem třešní. Na patře se prosazují tóny červeného vína s chutí ovoce a dlouhým závěrem, ve kterém se přidává svěží ananas. Mexiko nepatří k velkým producentům rumu. Ale tenhle kousek dokazuje, že rozhodně má co předvést.

Ron Canuto XO Ecuador, 43%

Ron Canuto XO je 9letý rum, který se vyrábí z cukrové třtiny pěstované v nadmořské výšce 1 500 až 1 800 metrů nad mořem. Destilace probíhá v malých dávkách v kolonách v destilerii Zhumir, která byla založena v 60. letech. Rum zraje v sudech z amerického dubu minimálně 7 let 2 000 metrů nad mořem v Andách v údolí Paute.

Ron Canuto XO má výraznou vůni s tóny ovoce, kakaa, kávy a dřeva. Chuť je jemná a sladká, pěkně výrazná, s tóny čokolády, nugátu a sušeného ovoce. Dozvuk je velmi podobný chuti. 

Rum Artesanal, Jamaica 40%

Vyladěná směs jamajských rumů nese podpis několika rumových stylů a několika destilerií, včetně vyhlášených Worthy Park a Hampden Estate. V blendu, který má na svědomí německý rumový specialista Heinz Eggert, se potkávají tradičnější kousky z destilačních kolon i divoké vysokoesterové záležitosti. 

Artesanal Rum of Jamaica je řemeslný rum, harmonický a bohatý. Díky vyššímu obsahu esterů má výrazné aroma tropického ovoce, mocně kořeněné tělo a dokonale jemný finiš. Poctivá Jamajka, která potěší všechny příznivce typického “funky” charakteru.

Richland Rum Single Estate, USA 43%

S Rum Boxem zabrousíme také do končin, kde se rum příliš často nevyrábí (nebo ne tak kvalitní), do USA. Richland Rum Single Estate je 6letý blend pot-stillových rumů, který voní velmi jemně, nasládlé a zaujme tóny vanilky, karamelu, kávy a medu. 

V chuti je cítit hodně vanilky a karamelu, ale vůbec nezastírá svou sílu. I když je tenhle rum téměř neznámý, velmi vás překvapí. 

Ron Roble Viejo, Venezuela 40%

Ron Roble je venezuelská značka, která si dala do motta “Žít správně”. S respektem k lidem i přírodě. S vědomím, že luxus je výsledkem dlouhé a tvrdé práce. Ron Roble Viejo je rum starý 6 let, který zrál v sudech po bourbonu. 

Voní jemně po melase, cukru, skořici, vanilce a oříškách. Pro rum je typická silná chuť karamelu, vanilky a oříšků s jemnou dřevitostí pocházející z opálených sudů. Ron Roble Viejo u nás už pravděpodobně jinde neseženete, tak není na co čekat. 

Neptune Rum Barbados Gold, Barbados 40%

Tento 40% blend z destilerie Foursquare zrál 3 a 8,5 let v sudech sudech po bourbonu a byl destilován jak v kolonách tak v kotlích. Voní příjemně intenzivně a v chuti je v něm cítit Barbados. Je velmi chutný, příjemný, lákavý. 

Cane Island Nicarague 12 YO, Nicarague 43%

12letý single-estate rum z nikaragujské Secret Distillery odpočíval dlouhých 12 let v sudech po bourbonu. Zrání v tropickém klimatu středoamerického ostrova se postaralo o intenzivní kontakt mezi sudem a destilátem a neuvěřitelně bohatou chuť. Výsledkem je poctivý vyzrálý rum, který vás rozhodně nezklame. Má temně jantarovou barvu a v ústech je plný, s tóny dubového dřeva, tabáku a vanilky, které s vámi vydrží až do dlouhého, sametově jemného finiše.

Cane Island Rum vybírá rumy z Karibiku a zemí Střední Ameriky, které reprezentují lokální tradici výroby a jednotlivé destilerie. Svoji produkci dělí na Single Island rumy, tedy blendy rumů z různých destilerií konkrétní země, a Single Estate rumy, které pocházejí z jediné destilerie. Tohle je jejich Single Estate Nicaragua. 

Cihuatán Obsidiana, El Salvador 40%

Limitovaná edice rumu z jediné palírny v El Salvadoru, primárně určená pro duty free shopy. Cihuatán Obsidiana, stejně jako jeho předchůdci, sahá do mayské mytologie a vzdává hold obsidiánu. Toto temné sopečné sklo bylo pro kulturu Mayů posvátné. Považovali obsidián za dar bohů z podsvětní říše Šibalby, které tradičně zobrazovali jako dvouhlavého hada. Kámen pak ztělesňuje bojovná mayská bohyně Itzpapalotl v podobě motýla. Itzpapalotl vystupuje z Šibalby, aby provázela poutníky a chránila je svými majestátnými křídly vytesanými právě z obsidiánu. Motivy hada i obsidiánového motýla najdete na etiketě.

Master Blenderka Gabriela Ayala pro Cihuatán Obsidiana zvolila blend 3 rumů, které zrály 11 až 14 let v kombinaci panenských dubových sudů a sudů po americkém bourbonu. Výsledkem je příjemně ovocný rum s tóny liči, čerstvé cukrové třtiny, skořice a kešu oříšků. 

Rum Nation Demerara No. 14, Guyana 40%

Mohutný, temný demerara rum z britské Guyany s příjemně sladkým charakterem a výrazným aromatem díky spojení pot-still rumů a lehčích rumů z destilačních kolon. Svůj podpis tu nechaly sudy po bourbonu a znát je i dozrávání v sudech po sherry. Mistři z Rum Nation představují typický guyanský styl ve svém podání.

Po přivonění vás ohromí síla esterů, tóny fermentovaného ovoce s kapkou lepidla, s nádechem coly, myrty a bergamotového čaje. Rum Nation Solera No. 14 je na patře hutný, viskózní a v jeho chuti dominuje třtinová melasa, hořká čokoláda, káva a rozinky. V pozadí se ozývají jemně nahořklé bylinné tóny černého čaje. Nahořklé a sladké tóny se prolínají až do samotného závěru, který je dokonale dlouhý, jemně navinulý, až do vermutu.

Výrobce / značka: 1423 – World Class Spirit
Země: DánskoDánsko
Objem: 0,05 l40,9
Počet ks v balení: 1010

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ